Bezpieczeństwo - Innowacja - Rozrywka

Przekrycia hermetyzujące
zbiorniki oczyszczalni ścieków

Podstawowym materiałem wykorzystywanym do tworzenia przekrycia jest kompozyt żywic poliestrowych zbrojonych włóknem szklanym. Produkowane elementy posiadają różnorodne parametry, w zależności od wymagań wytrzymałościowych i funkcjonalnych, mających na celu optymalizację kosztów inwestycyjnych.

Wszystkie surowce bazowe oparte są o program produkcji amerykańskiej firmy Ashland Inc. oraz Vetrotex, co gwarantuje najwyższą powtarzalną jakość. Barierowe warstwy ochronne chroniące powierzchnie laminatu od warunków atmosferycznych oraz par i gazów środowiska hermetyzowanego wykonywane są z wysokiej klasy żelkotów izoftalowych MaxGuard w dowolnych kolorach wg palety RAL.

Wymagane parametry techniczne laminatu PS w stanie utwardzonym
(zbrojenie wielokierunkowe matą szklaną):

  • Wytrzymałość na rozciąganie - 75 MPA
  • Moduł sprężystości przy rozciąganiu - 7700 MPa
  • Wydłużenie względne przy zerwaniu - 2,4 %
  • Wytrzymałość na zginanie - 145 MPa
  • Moduł sprężystości przy zginaniu - 6700 MPa

Geometria elementów kompozytowych (elementy płaskie, łupinowe, korytkowe, czaszowe itp.) jest każdorazowo przedmiotem indywidualnej analizy. Zależy od konstrukcji zbiornika, rodzaju ścieków oraz obciążeń zewnętrznych. Projekty techniczne przekryć i elementów kompozytowych opracowywane są przy uwzględnieniu norm na obciążenie śniegiem, wiatrem, oblodzeniem i temperaturą. 

Zapytaj o te produkty

Skontaktuj się z nami i zapytaj o naszą ofertę

Wysłanie zapytania

Jakość i bezpieczeństwo

Sprawdź jak bezpieczne i trwałe są nasze produkty

Dowiedz się

Odwiedź nasz kanał YouTube